Η Ελληνική Ένωση για τη Μουσική Εκπαίδευση σας προσκαλεί σε ενημέρωση σχετικά με τις εισαγωγικές εξετάσεις για τα Μουσικά Σχολεία και την προετοιμασία των υποψηφίων μαθητών. Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 1 Ιουνίου στις 19:00 -21:00.
Καλεσμένες ομιλήτριες η κα. Δρ. Γεωργία Μαρία Tσερπέ, Σχολική Σύμβουλος Μουσικών Κ. Μακεδονίας και η Δρ. Χαρά Κατσώχη, Εκπαιδευτικός ΠΕ16.
Η συνάντηση απευθυνεται σε εκπαιδευτικούς μουσικής και σε γονείς υποψηφίων μαθητών μουσικών σχολείων.
Χώρος: Αίθουσα εκδηλώσεων Ε.Ε.Μ.Ε. (Ερμού 7, 3ος όροφος, Θεσσαλονίκη)
Θα χαρούμε να σας δούμε.
Είσοδος ελεύθερη.

Περισσότερες πληροφορίες για τη διαδικασία εισαγωγής στο Μουσικό Σχολείο Θεσσαλονίκης σε σχετική ανάρτηση.

Ενημέρωση σχετικά με τις εισαγωγικές εξετάσεις για τα Μουσικά Σχολεία και την προετοιμασία των υποψηφίων μαθητών