Αγαπητά μέλη της κοινότητας μας,

Με μεγάλη μας χαρά ανακοινώνουμε την έναρξη της αδελφοποίησης της Ε΄2 τάξης του σχολείου μας, με την αντίστοιχη Ε΄ τάξη του 5ου Δ.Σ. Συκεών.

Θεωρούμε πως πρόκειται για μια σημαντική πρωτοβουλία στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού μας προγράμματος και αποτελεί μια εξαιρετική ευκαιρία για όλους μας, να διευρύνουμε τους ορίζοντές μας και να αναπτύξουμε νέες σχέσεις με συνομηλίκους από διαφορετικές περιοχές. Αυτή η πρωτοβουλία θα μας επιτρέψει να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας, να μάθουμε ο ένας από τον άλλον και να δημιουργήσουμε δεσμούς αμοιβαίας κατανόησης. Είμαστε πεπεισμένοι ότι αυτή η αδελφοποίηση θα ενισχύσει την κοινότητά μας και θα προσφέρει μια πλούσια εκπαιδευτική εμπειρία για όλους μας. Έχουμε ήδη ξεκινήσει το διαδικτυακό μας ταξίδι και ανυπομονούμε να δούμε τις επιτυχίες που θα φέρει.

Η δασκάλα και οι μαθητές/τριες της Ε΄2 τάξης

Αδελφοποίηση τμημάτων