Αξιότιμοι γονείς,

Προς αποφυγήν σύγχυσης, σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τη διευκρινιστική εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ φ7/119778/Δ1/11-9-20, που έφτασε στο Σχολείο Παρασκευή 11/9/20, στις 1.53?, όλοι οι εκπαιδευτικοί θα βρίσκονται στις σχολικές αίθουσες στις 8.15΄, για να υποδεχθούν τους μαθητές, την πρώτη ημέρα του σχ.έτους.

Όσοι γονείς επιθυμούν και εκτιμούν να φέρουν τα παιδιά τους αυτή την ώρα, μπορούν να το κάνουν.

Κατά τα λοιπά, ισχύει ο προγραμματισμός του Αγιασμού, όπως αποφασίσθηκε από τον Σύλλογο Διδασκόντων και σας είχε ανακοινωθεί την Πέμπτη 10/9/20.

Για την απόφαση αυτή είχε ληφθεί υπόψη, ο προγραμματισμός της Εκκλησίας και η σταδιακή προσέλευση των μαθητών, προς αποφυγήν συγχρωτισμού, σύμφωνα με τις οδηγίες.

Σας ευχαριστούμε!

Έναρξη σχολικής χρονιάς – διευκρίνιση