Τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 θα πραγματοποιηθεί αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά.

Προτεινόμενη προσέλευση μαθητών/τριών: 08:30 π.μ. (Α? τάξη) και 09:30 π,μ. (Β?-ΣΤ? τάξεις)

Θα ακολουθήσει παραλαβή σχολικών βιβλίων από τους μαθητές και τις μαθήτριες (απαραίτητη η σχολική τσάντα!) και αποχώρηση γύρω στις 11:00π.μ. (Δε θα πραγματοποιηθούν μαθήματα.)

• Η προσέλευση και η αποχώρηση των παιδιών θα γίνει με ευθύνη γονέων.
  • Απαραίτητη είναι η επίδειξη αρνητικού αποτελέσματος self test (έως 24 ωρών) ή -στις περιπτώσεις που υπάρχει- Βεβαίωση νόσησης τελευταίου εξαμήνου.
  • Τα παιδιά που θα αποχωρούν μόνα τους, να προσκομίσουν υπεύθυνη δήλωση γονέα/κηδεμόνα.

Σύμφωνα με την διευκρινιστική εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ Φ7/111089 /Δ1/9/9/21, όλοι οι εκπαιδευτικοί θα βρίσκονται στις σχολικές αίθουσες στις 8.15΄, για να υποδεχθούν τους/τις μαθητές/τριες. Οι διαφορετικές ώρες προσέλευσης προτείνονται με στόχο τη σταδιακή προσέλευση των μαθητών, προς αποφυγήν συγχρωτισμού, σύμφωνα με τις οδηγίες. Όσοι γονείς επιθυμούν και εκτιμούν να φέρουν τα παιδιά τους στις 8:15, μπορούν να το κάνουν.

Αγιασμός για το σχολικό έτος 2021-2022