Αγαπητοί γονείς,

την Τρίτη 28/5/19 , θα γίνει η ημερήσια ψυχαγωγική εκδρομή του Σχολείου μας στον χώρο «Ερωδιός», Λίμνη Κερκίνη, Λιθότοπος Σερρών.

Οι μαθητές της Α΄, Β’, Γ΄ τάξης θα πρέπει να συνοδεύονται από γονέα ή κηδεμόνα υποχρεωτικά. Οι γονείς των υπόλοιπων μαθητών είναι ευπρόσδεκτοι, αν αποφασίσουν να συμμετέχουν στην εκδρομή.

Η αναχώρηση θα γίνει από το σχολείο το πρωί στις 8.30′ και η επιστροφή το απόγευμα στις 5.30΄, στο σχολείο.

Τα παιδιά θα πρέπει να έχουν μαζί τους καπέλα, νερό, κολατσιό και να φορούν αντηλιακή κρέμα στα ακάλυπτα μέρη του σώματος. Μπορούν ακόμη να έχουν μαζί τους μπάλες, σχοινάκια, ρακέτες ή κάποιο άλλο παιχνίδι, αρκεί να μην είναι επικίνδυνο.

Το κόστος συμμετοχής θα είναι 9 ευρώ κατ’ άτομο (για λεωφορείο).

Πακέτα με χρεώσεις:

• Ενημέρωση για τον υδροβιότοπο της Λίμνης Κερκίνης (εικονική περιήγηση με βιντεοπροβολή σε ειδικά διαμορφωμένη αίθουσα του ξενοδοχείου) μαζί με παρατήρηση πουλιών στο ειδικά διαμορφωμένο παρατηρητήριο, χρέωση 1ευρώ.
  • Ενημέρωση για τον υδροβιότοπο μαζί με παρατήρηση πουλιών, τοξοβολία και ένα χυμό, χρέωση 3 ευρώ.

Οποιαδήποτε δραστηριότητα εκτός του περιφραγμένου χώρου δεν επιτρέπεται.
Στον χώρο λειτουργεί καφέ-εστιατόριο, όπου οι μαθητές μπορούν να προμηθευτούν σάντουιτς, χυμούς, αναψυκτικά , με ειδικές τιμές για τα σχολεία.

Ενδεικτικές τιμές και μενού

• Σάντουιτς με πίτα σουβλάκι ή λουκάνικο ή σουτζουκάκι + πατάτες: 2,50 ευρώ.
  • Αναψυκτικά: 1,50 ευρώ.
  • Όλοι οι καφέδες: 2,50 ευρώ.
    Ελληνικός καφές: 2 ευρώ.
  • Γρανίτες-Σοκολάτες: 2,80 ευρώ.
  • Νερά: 0,50 ευρώ.

Μπορεί να διατεθεί μενού των 5ευρώ ή των 7 ευρώ. Θα πρέπει να δηλωθεί εκ των προτέρων.
Μπορεί επίσης ο καθένας να έχει μαζί του το δικό του γεύμα, αν το επιθυμεί.

Όλα τα παιδιά είτε συνοδεύονται είτε όχι, θα πρέπει να προσκομίσουν Υπεύθυνη Δήλωση υπογεγραμμένη.

Καλή διασκέδαση!!!

Ιστότοπος: Ξενοδοχείο Ερωδιός