Την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2018 (Τσικνοπέμπτη), στο πλαίσιο της Αποκριάς, τα παιδιά μπορούν να έρθουν ντυμένα αποκριάτικα, ή να ντυθούν στο χώρο του Σχολείου, εφόσον είναι μεγάλα και μπορούν. Αυτό γίνεται ώστε τα παιδιά να συμμετάσχουν στη γιορτινή ατμόσφαιρα των ημερών με κέφι και ζωντάνια, αξιοποιώντας το χώρο του Σχολείου και για στιγμές ξεγνοιασιάς και διασκέδασης.

Το πρόγραμμα του Σχολείου θα ακολουθηθεί κανονικά ως εξής:

• οι πρώτες τέσσερις ώρες θα γίνουν κανονικά
  • από τις 11:30 – 13:15 τα παιδιά θα διασκεδάσουν στην αυλή
  • το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Τα παιδιά είναι καλό να φορούν ρούχα που να μην εμποδίζουν τις κινήσεις τους και να είναι άνετα. Για λόγους ασφάλειας, απαγορεύονται σπρέι, κομφετί, σπαθιά, πιστόλια, αιχμηρά αντικείμενα κ.λ.π.

Επιπλέον, θέλοντας να διατηρήσουμε το έθιμο του τσικνίσματος, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με το σχολείο θα προσφέρει από ένα σουβλάκι με ψωμάκι.

Όλα αυτά θα γίνουν με την προϋπόθεση ότι δεν θα βρέχει, ώστε να μπορέσουμε να χαρούμε την όμορφη αυλή μας!

Καλή διασκέδαση!

Τσικνοπέμπτη 2018