Αναπολώντας τις γιορτινές μέρες των τελευταίων Χριστουγέννων, δεν μπορούμε να ξεχάσουμε την όμορφη Χριστουγεννιάτικη γιορτή την οποία οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου στις 11:00πμ, η αυλή γέμισε χρωματιστά στολίδια, κεράσματα, χαρούμενες φωνές και μουσικές.

Πάγκοι με εξαιρετικές κατασκευές από γονείς και φίλους του σχολείου διατέθηκαν με συμβολικό αντίτιμο, με στόχο τα έσοδα να αξιοποιηθούν για την υλικοτεχνική αναβάθμιση του σχολείου.

Ζεστό κρασί και παραδοσιακά γλυκίσματα συμπλήρωσαν με αρώματα και γεύσεις το γιορτινό κλίμα.

Ζωγραφική σε ένα μεγάλο πανό και γράμμα στον Άι-Βασίλη απασχόλησαν ευχάριστα πολλούς από τους μικρούς μας μαθητές.

Και φυσικά δεν έλειψαν τα παραδοσιακά κάλαντα τραγουδισμένα από μαθητές και μαθήτριές μας, με τη συνοδεία μιας καταπληκτική ορχηστρούλας με φλογέρες, μεταλλόφωνα, φλάουτο και τσέλο.

Την εκδήλωση έκλεισαν μουσικά οι Tricordo.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όσους οργάνωσαν, συνέβαλαν, αλλά και συμμετείχαν στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του ΣΓΚ για τις όμορφες στιγμές που μοιραστήκαμε!

Χριστουγεννιάτικη γιορτή Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων